-
-
1.322 m
873 m
0
2,7
5,5
10,93 km

810 kere bakıldı , 5 kere indirildi

yer  Zhālegeh, Kermānshāh (Iran)

برای رسیدن به قسمت بالایی آبشار ریجاب با حرکت از کرمانشاه (میدان آزادگان) و طی 123 کیلومتر در مسیر جاده اسلام آباد به سمت سرپل ذهاب به ابتدای جاده ریجاب می رسیم. در راه از شهرهای اسلام آباد، کرند و سرخه دیزه عبور می کنیم. جاده مخصوصا پس از کرند بسیار سرسبز و جنگلی است و نسبتا پر پیچ وخم می باشد. از ابتدای جاده ریجاب تا آبشار 11 کیلومتر است که به این ترتیب پیمودن کل مسیر 2 ساعت به طول می انجامد. پس از گذر از پیچ و خمهای کوهستانی و جنگلی سر سبز به روستای بسیار پربرکت و پرآب ریجاب می رسیم. این روستا را پشت سر گذاشته و به روستای ژالگه می رسیم در انتهای مسیر یک پارکینگ و چند آلاچیق برای استراحت با نمای بسیار زیبایی از دیواره های عمودی و آبشار مرتفع وجود دارد. چندین آبشار کوچک فصلی نیز در سایر قسمتها وجود دارد که در نقشه اشاره شده است. برای رسیدن به پایین آبشار باید از مسیر سرپل ذهاب و روستای پیران اقدام کنید.
پس از بازدید ازاین منطقه می توانید به سراب بسیار زیبای ریجاب که از مرکز شهر به سمت کوهها می رود بازدید کنید. که بسیار سرسبز با درختان در هم تنیده است.
همچنین طاق باستانی طاق گرا یا پاتاق در ابتدای جاده ریجاب واقع است و می تواند مورد بازدید قرار گیرد. برای اطلاعات بیشتر به مسیر مربوطه در ویکیلاک مراجعه کنید.

1 comment

  • davodonline 27.Nis.2016

    به نظر جای زیبایی، ای کاش یکم توضیح بدی در مورد اونجا
    امکانات رفاهی داره، به لحاظ هزینه چطوره؟ امکان شب موندن هست؟
    دسترسی راحته؟ https://www.wikiloc.com/car-trails/abshr-ryjb-13040382/photo-8035042

You can or this trail