saimirkalbaj

Hareket süresi  10 saat 36 dakika

Süre  16 saat 31 dakika

Koordinatlar 4299

Yüklenme tarihi 28 Ağustos 2019 Çarşamba

Kayıt tarihi Ağustos 2019

-
-
2.213 m
702 m
0
6,1
12
24,38 km

81 kere bakıldı , 9 kere indirildi

yakınında: Selimaj, Kukës (Albania)

Qafa kolshit -Qereç eshte ne gjurmen qe qe lidhe fshatin Geghysen me fshatrat e Nikavje.
Gjithashtu me bjeshket .
Nga aty shtegu ndjek gjurmen per ne bjeshken e Lugbatit nga ku esht ne terrene thuajse te pa shkelura .
Ngjitjet edhe zbritjet,bashke me gjatesine e bejne nje shteg qe nevoit perkushtim e pergaditje te mire fizike.
Burimi fundit gjendet ne Qereç prej ku ju nevoiten 4 litra dhe me shume .
Pamjet panaromike,me lindien e diellit me perendim e bejne akoma me joshese pamjet ne 2 parqet Nikaj-Mertur&Valbones.
Shoqeruar me bukurit e pa fundme te biodiversitetit,
Strurktura e tokes.
Tradita ,Histori tj tj.
Adventura plot adrenaline.
Si zbritja ne litar,udhetim ne zhavorrore.
Takim me pjes bore"akullnajore"
Rekomandohet te behet me guid .
Ju nevoitet
Pantallona te gjate,
Kepuc me qafa,
Shkopat,
Helmeta,
"Kthetra ne varesi te muajit qe zgjithni,gjithashtu kazma"
Uj 4 litra ,
Buzeqeshje "ateher kur mendoni qe arritet do keni edhe 2 -3 ore ecje😊"
Saimir Kalbaj.
#outdoortropoja
Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Be careful

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Fotoğraf

Photo

Çeşme

Kroi te fusha e kishesh

Burimi i pare I ujit .prej ku ju nevoitet 2 litra uj

Yorumlar

    Bu rotaya veya rotayı