• Fotoğraf Vrteshka - Turtel, Plachkovica
  • Fotoğraf Vrteshka - Turtel, Plachkovica
  • Fotoğraf Vrteshka - Turtel, Plachkovica
  • Fotoğraf Vrteshka - Turtel, Plachkovica
  • Fotoğraf Vrteshka - Turtel, Plachkovica
  • Fotoğraf Vrteshka - Turtel, Plachkovica

süre  3 saat 44 dakika

Koordinat sayısı 1011

Uploaded 30 Haziran 2015 Salı

Recorded Haziran 2015

-
-
1.671 m
1.056 m
0
3,8
7,7
15,38 km

1263 kere bakıldı , 7 kere indirildi

yer  Vrteška, Општина Карбинци (Македонија)

Патот од делницата за Вртешка не е пожелен за ниски коли, ние почнавме да се спуштаме надолу и после 2-3 криви свативме дека не вреди да се трускаме и ние и колата по таков пат, однесен од пороен дожд, со крупни камења и бразди па ја оставивме таму.
Вториот ден пеш до колата се товаривме и продуживме со кола до делницата за Пониква и од тука пеш по кружна патека.
На крај бевме и до Пониква за прв пат а и чисто да го видиме во каква состојба е, не ни очекував да работи...

Yorumlar

    You can or this trail