Koordinat sayısı 111

Uploaded 09 Kasım 2014 Pazar

-
-
29 m
8 m
0
0,4
0,9
1,72 km

974 kere bakıldı , 25 kere indirildi

yer  Tāl Khargūn, Hormozgān (Iran)

حدودا ده کیلومتر که از قشم خارج شده ودر کنار آب به سمت سوزا( غرب) بروید، نرسیده به روستای رمچاه، تابلوی غار های خر بس مشاهده میشود .کمی قبل از آن و دقیقا بر روی تپه ای که غارها درون آن قرار دارند زیارتگاه شاه شهید قرار دارد.
محلی ها می گویند مرد خدایی که بدست پرتغالی ها اسیر شده بوده در اینجا به اذن خدا در زمین فرو میرود و از دیده ها نهان شده و از شر آنها خلاصی می یابد، البته داستانهای دیگری نیز مطرح است از جمله اینکه سیدی خوش صدا بوده که البته خوب هم نی میزده است، روزی مردان در برگشت از کار می بینند که زنانشان به دور این سید حلقه زده و محو اویند، عصبانی شده و اورا از بالای تپه به پایین پرت میکنند، ولی وقتی پایین میروند اثری از جسد او مشاهده نمی شود ! این که اصل قضیه چیست، الله اعلم!
غار ها نیز در اصل دست کند می باشند و قدمتشان زیاد(می گویند به دوره مادها بر می گردند) .این غارها از داخل به هم متصل می باشند و مجموعه ای از دهلیزها و دالانها و اتاقهایی درون آنها مشاهده می شود.کاربردشان را بیشتر نیایشگاه پیروان میتراییسم یا پرستشگاه آناهیتا می دانند.این غارها در دل تپه ای مشرف به سواحل جنوبی جزیره و در ارتفاعی حدود 20 متری قرار دارند.به هر حال قطعا ارزش بازدید را دارند . اگر به قشم رفتید حتما برنامه ای برای بازدید از آنها داشته باشید. بر روی تپه و در کنار زیارتگاه نیز منظره ای زیبا از دریا ( بخصوص در غروب) را شاهد خواهید بود.
  • Fotoğraf ورودی غارها
  • Fotoğraf زیارتگاه شاه شهید
  • Fotoğraf زیارتگاه شاه شهید
  • Fotoğraf زیارتگاه شاه شهید

Yorumlar

    You can or this trail